Videa

Irsko – ze zájezdu na podzim 2018

@Kateřina Lefebvre

Horse Guards

@Kateřina Lefebvre

Blikající Eifelovka

Eifelovka láká davy turistů v každou denní dobu. Největší pozornosti se však těší večer, když bliká. Rozbliká se vždy na pět minut v každou celou hodinu. Začátek v daný den se však nikde nedozvíte, neboť o tom, zda už je dostatek tmy, nerozhoduje žádný pověřený úředník, ale světelné čidlo.

Chcete-li si blikající Eifelovku prohlédnout opravdu zblízka, vyjeďte lodí z Bateaux Mouches v celou hodinu. Při zpáteční cestě si tuhle nádheru můžete užít.

@Kateřina Lefebvre

 

Dubajská fontána

Největší tančící fontána na světě se nachází přímo na úpatí nejvyšší budovy světa Burj Khalifa. Na vodní ploše o délce 275 metrů je umístěno pět kruhů trysek o různém průměru, z nichž voda stříká až do výšky 140 metrů. Vše je doplněno i světelnou show sestávající z 6600 světel a 25 projektorů.

@Kateřina Lefebvre

Když Navajové zpívají…

Tradiční hudba indiánů kmene Navajo byla vždy vokální, přičemž zpěv byl doprovázený hraním na bubínek, flétnu či chrastítko. Většinou se jednalo o hudbu náboženskou, ale existují i písně s tématikou denního života, vtipků či lásky k zemi.

@Kateřina Lefebvre

Konečná Cable Car v San Franciscu

Tvůrcem proslulé tramvaje je britský rodák Andrew Smith Hallidie, který byl v létě roku 1869 svědkem děsivé událost, při níž na mokrých kočičích hlavách uklouzlo pět koní táhnoucí těžký náklad do kopce a všichni museli být utraceni. Navrhl proto systém kladek, které ovládají vůz tramvaje. Ten táhne silné železné lano, uložené pod úrovní ulice,  které si už nechal v Anglii patentovat jeho otec.

@Kateřina Lefebvre

Tanečník tanoury

Arabský tanec tanoura připomíná točení se tureckých dervišů. Jde o to se nepřetržitě točit a točit a točit, navíc podle daných pravidel. Zatímco všk dervišové se tancem snaží o dosažení vnitřní čistoty skrze jakýsi trans, v Arabských emirátech se jedná spíše o taneční představení. Odpovídá tomu i barvené zdobení sukní, jimiž tanečník dosahuje úžasných efektů.

@Lenka Čížová

Hřmící sopka v Las Vegas
Sopka před hotelem Mirage v Las Vegas je přes den nenápadně schovaná mezi palmami a vodopády. Po setmění se však ozve děsivé dunění a probuzený vulkán srší oheň do výšky 12 metrů. Výbuchy se opakují každých patnáct minut až do půlnoci.

@Kateřina Lefebvre